Безвіз та виїзд за кордон

Кроме автомобилей SEAT, у нас много интересных увлечений. Поговорим?
Kasper-EN
Солдат
Солдат
Повідомлень: 35
З нами з: 08 березня 2017, 21:57
Автомобиль: Altea XL 2,0 TDI DSG 2011
Звідки: Київ, Сирець

Безвіз та виїзд за кордон

Повідомлення Kasper-EN »

Хочу поділитися свіжою інформацією щодо підготовки авто до виїзду за кордон. Особливість в тому, що це виїзд на чужому авто на яке є обмеження продажу.

Отже, понад 3 місяці назад я пригнав собі машину по новому закону. Як знаєте на такі авто діє обмеження з продажу терміном на 1 рік. Так вийшло, що людина, що приганяла машину була з Вінниці з контактами в МРЕВ та митниці й брокерами, а я Черкаської області й йому було не дуже втєму розмитнювати машину за моїм місцем прописки - в обласному центрі. Вирішив оформити машину на дружину брата, що живуть в Вінниці й мають там прописку, а відповідно розмитнювати можна було там. Все ок, машина на дружині брата з укр. реєстрацією в техпаспорті вказано, що є заборона на відчудження. В техпаспорт вже не вписують інших осіб на право керування. Ну передали мені техпаспорт й катаюсь собі по Україні без проблем.
Але в нашої сімї давно вже була мрія поїхати по Європі на авто. А тут нова машина, літо й безвіз. Вирішили їхати. Детальної та внятної інформації по документам не зміг знайти, але після "безвізу" почали зявлятися насторожуючі статейки митників про особливості перетину кордону. Й тут мене починає крити в останній тиждень перед відїздом.
Відразу скажу, що прийшлось замінити старе водійське ламіноване посвідчення на нове пластикове з терміном дії на 30 років. Не знаю, як на кордоні зараз, але раніше їздив й проблем не було. Вирішив не ризикувати, бо сімя й відпочинок можуть бути зіпсовані на кордоні. Усі доки робив в сервісному центрі на Туполєва в Києві. Відносно все просто й швидко, якщо немає черг на фото чи здачу доків. Ціна питання 220 грн 1-1,5 год часу. Можна було забрати в той же день, але я забрав на наступний. Особливість, що потрібна медична довідка (робив в МЕД ОК - 200 грн). Отже всього вийшло 400 грн.
Наступним було вирішення питання з технічним паспортом для виїзду за кордон. Тут головна біль ще та по причині наявності обмеження відчудження (продажу). Нотаріуси відмовлялися робити доручення на право керування за кордоном по причині наявності обмеження відчудження. Наступною проблемою є наші реєстри доручень, що можуть не працювати. Так й сталося коли дружина брата приїхала в Київ, а реєстри висять й нотаріус навіть не могла нічого зробити бо все має бути он-лайн. Прийшлось віддати техпаспорт на Вінницю й там з понеділка коли запрацювали реєстри в 5го нотаріуса накінець то змогли зробити доручення для виїзду за кордон. Але цим все ще не закінчується. Згідно інформації митників та МРЕВ вимагають на такі автомобілі оформляти тимчасовий техпаспорт для виїзду за кордон, що видається на основі заяви власника або на основі Доручення. Саме з цим дорученням й почав оформлення нового техпаспорта на себе - особу що має право керувати за межами України. Окрім стандартного комплекту документів (паспорт, техпаспорт, ідент.код та доручення) попросили зробити ще й витяг з реєстру доручень на поточну дату (+50 грн). Далі огляд авто експертом й отримання експертного висновку +220 грн. Коли це все готово, то ще й оплачується новий техпаспорт + 220 грн. Основне питання скільки чекати експерта, бо була черга десь на 1 год. Після здачі усіх документів очікував ще хв 30 коли видали новий тимчасовий техпаспорт на моє імя для керування за межами України терміном на 3 роки. Після повернення можна здати й повернути старе посвідченнЯ на імя власника.
Таким чином, основні доки готові. Чекаємо на виїзд на 4 дні.
Сподіваюсь, ця інфа буде комусь корисною й полегшить пройдений мною шлях. Успіхів усім.
Seat Altea XL 2,0 Tdi (103hp), DSG, CFH, 2011
VAPILA
Майор
Майор
Повідомлень: 657
З нами з: 28 грудня 2007, 17:11
Автомобиль: две штуки altea xl 1.8
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Безвіз та виїзд за кордон

Повідомлення VAPILA »

:facepalm:
Страшилок Вы наслушались ...
С техпаспортом, ладно, там есть варианты, но с правами то зачем было заморачиваться ? Наша милиция четко знает , какие права действительны за границей :facepalm: Я придалбывался к полиции там, показывая мои ламинированные права и спрашивая, "они действительны на территории ЕС?" и они отвечали, что эти права ДЕЙСТВИТЕЛЬНЫ на территории ЕС. Немцы до сих пор ездят с старыми правами, еще "до объединения" с железными заклепками, по всей Европе, и никаких проблем. Кстати, те права тоже бессрочные и там всего ТРИ категории.
Ничего на свете лучше нету, чем бродить друзьям по белу свету.Тем, кто дружен, не страшны тревоги, нам любые дороги дороги.
Аватар користувача
demey
Администратор
Администратор
Повідомлень: 11395
З нами з: 07 серпня 2006, 15:42
Автомобиль: Audi A4 Allroad
Звідки: Киев

Re: Безвіз та виїзд за кордон

Повідомлення demey »

Что то я не понял. Если у вас на руках техпаспорт на ваше имя для управления за территорией Украины, а паспорт на имя хозяина авто в МРЕО, то как на нем ехать по территории Украины?
Зображення
Overload - Якісне налаштування вашого авто
Аватар користувача
Лёшик
Генерал-Лейтенант
Генерал-Лейтенант
Повідомлень: 3368
З нами з: 26 травня 2009, 10:47
Автомобиль: e-Golf + Q5
Звідки: BrovarDorf

Re: Безвіз та виїзд за кордон

Повідомлення Лёшик »

Помню свою первую поездку. Тож заморачевался всем чем только можно. В итоге сделал только каско заграничное на две недели. Ламинированные рослоившиеся Права и техпаспорт на имя жены норм прокатывает.
Но работу серьйозную проделали. Удачной дороги
Мой бортовик Leon goes black (уже продан)))))
Аватар користувача
barthezz2007
Генерал-Майор
Генерал-Майор
Повідомлень: 1605
З нами з: 20 грудня 2012, 13:50
Автомобиль: Tiguan 2.0 TSI
Звідки: Вінниця

Re: Безвіз та виїзд за кордон

Повідомлення barthezz2007 »

Все правильно. Такі техпаспорта роблять для водіїв, що також фактично катаються на чужому авто.
Аватар користувача
Mytia
Солдат
Солдат
Повідомлень: 43
З нами з: 14 березня 2017, 15:13
Автомобиль: Seat Ibiza 2.0
Звідки: Львів

Re: Безвіз та виїзд за кордон

Повідомлення Mytia »

мда, о це так замутки. але також не розумію з правами, можна ж було купити за 35 грн в сервісному МВС права міжнародного зразка і не паритись, хоча з ламінованими спокійно проїжджаєш.
Аватар користувача
freedoom
Капитан
Капитан
Повідомлень: 312
З нами з: 17 січня 2017, 17:10
Автомобиль: Leon 1M

Re: Безвіз та виїзд за кордон

Повідомлення freedoom »

Катався 3 тижні тому по Венгрії\Словакії\Італії з "червоненькими" ламінованими правами. Проблем - 0. Навідь венгерські поліцаї без проблем штраф на 50 євриків виписали, який я на місці швиденько й погасив (но це вже зовсім інша історія :-\ )
Аватар користувача
AndrewK
Участник клуба
Повідомлень: 859
З нами з: 08 липня 2009, 09:26
Автомобиль: Cordoba Sport 2.0
Звідки: Львів

Re: Безвіз та виїзд за кордон

Повідомлення AndrewK »

Mytia писав:можна ж було купити за 35 грн в сервісному МВС права міжнародного зразка і не
Це та фігня, про яку недавно хтось писав? Ліпше з ламінатом. Хоч при зупинці поліцаї ржати не будуть
[img]http://forum-lines.ru/rez/ab73005.gif[/img]
Аватар користувача
Mytia
Солдат
Солдат
Повідомлень: 43
З нами з: 14 березня 2017, 15:13
Автомобиль: Seat Ibiza 2.0
Звідки: Львів

Re: Безвіз та виїзд за кордон

Повідомлення Mytia »

AndrewK писав:Це та фігня
саме так. В мене ламінат і я не заморочуюсь з пластиковими, ще не було такого щоб сказали що вони не дійсні.
Аватар користувача
Vladimir_SF
Генерал Армии
Генерал Армии
Повідомлень: 7470
З нами з: 25 травня 2012, 21:44
Автомобиль: Volvo XC60, S60 / Doblo
Звідки: Киев

Re: Безвіз та виїзд за кордон

Повідомлення Vladimir_SF »

ТС конечно много написал, что бы понять суть нужно наверное перекурить ( без обид ) ))

По факту - ни где в Европе не было вопросов по правам - раз ! Наличие зеленой карты - два ! И третье - присутствие хозяина авто ( т.е. владелец по паспорту ) в момент пересечения границы ( я не упоминаю тех кто играет в рулетку по принципу проеду , не проеду ) !! В противном случаи в сервисный центр оформить на год ТП по которому Вы владелец - оригинальный остается на хранении у них !! Все.

И на всякий случай, что бы не схватить эйфории от дорог, чистоты, красоты и т.п. - не забывайте что в ЕС
громадное количество беженцев, старайтесь минимально оставлять свое авто вне оф.парковок и гостинниц,
НЕ ОСТАВЛЯЙТЕ НИ ЧЕГО В АВТО - особенно документы, НЕ РЕАГИРУЙТЕ на "добрых" людей которые будут Вам говорить что
проколото колесо или поцарапано авто - проверьте в другом месте.

Суть думаю ясна - удачных поездок )
Volvo XC60 2.4 Bi turbo - R Design ( CHIP Polestar + K&N), Dual exhaust
Kasper-EN
Солдат
Солдат
Повідомлень: 35
З нами з: 08 березня 2017, 21:57
Автомобиль: Altea XL 2,0 TDI DSG 2011
Звідки: Київ, Сирець

Re: Безвіз та виїзд за кордон

Повідомлення Kasper-EN »

demey писав:Что то я не понял. Если у вас на руках техпаспорт на ваше имя для управления за территорией Украины, а паспорт на имя хозяина авто в МРЕО, то как на нем ехать по территории Украины?
Так, власник авто з нами не їде, а тому на момент перетину кордону потрібен техпаспорт на особу, що перетинає кордон. Тому техпаспорт зроблено на мене. По Україні їздити як і раніше. Цей техпаспорт винано на 3 роки як і Доручення.
Seat Altea XL 2,0 Tdi (103hp), DSG, CFH, 2011
Kasper-EN
Солдат
Солдат
Повідомлень: 35
З нами з: 08 березня 2017, 21:57
Автомобиль: Altea XL 2,0 TDI DSG 2011
Звідки: Київ, Сирець

Re: Безвіз та виїзд за кордон

Повідомлення Kasper-EN »

Vladimir_SF писав:По факту - ни где в Европе не было вопросов по правам - раз !
За кордоном абсолютно пофіг які у нас в Україні водійські посвідчення. Проблеми, можуть бути при виїзді з нашими митниками.
Ось свіжа стаття на цю тематику, але конкретно можна буде взнати лише на кордоні.

"Після введення безвізу для громадян України змінилися правила перетину кордону на автомобілі.

Як повідомляє Головний сервісний центр МВС України, тепер, щоб здійснити подорож на автомобілі українським водіям потрібно мати такі документи:
1) національне посвідчення водія (посвідчення повинно відповідати міжнародним вимогам, документ повинен мати термін дії);
2) розпізнавальний знак України на транспортному засобі;
3) договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів;
4) свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, видане на особу, яка перетинає кордон;
5) державний номерний знак на транспортному засобі.

У разі відсутності права власності на автомобіль, треба оформити документи для поїздки за кордон. Для цього необхідна заява власника машини або документ, що підтверджує право користування і (або) розпорядження транспортним засобом. Особам, які здійснюють поїздку за кордон, на період подорожі видається свідоцтво про реєстрацію на їхнє ім'я.

Транспортні засоби, на які, відповідно до закону, встановлено тимчасову заборону на зняття з обліку (крім транспортних засобів, придбаних в розстрочку), до поїздок за кордон не допускаються.

"
Seat Altea XL 2,0 Tdi (103hp), DSG, CFH, 2011
Аватар користувача
demey
Администратор
Администратор
Повідомлень: 11395
З нами з: 07 серпня 2006, 15:42
Автомобиль: Audi A4 Allroad
Звідки: Киев

Re: Безвіз та виїзд за кордон

Повідомлення demey »

Kasper-EN писав:По Україні їздити як і раніше.
До границы вы как едите если техпаспорт на имя хозяина в МРЕО?
Зображення
Overload - Якісне налаштування вашого авто
Аватар користувача
SergA
Генерал-Лейтенант
Генерал-Лейтенант
Повідомлень: 2626
З нами з: 06 червня 2011, 21:20
Автомобиль: Altea XL 1,6
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Безвіз та виїзд за кордон

Повідомлення SergA »

Kasper-EN писав:Ось свіжа стаття на цю тематику
И — Боже вас сохрани — не читайте до обеда советских газет. (с)
Kasper-EN писав:1) національне посвідчення водія (посвідчення повинно відповідати міжнародним вимогам, документ повинен мати термін дії)
Очередной загон оленей :-D уже писал на одном форуме, повторю здесь:
да эти долбодятлы еще те сказочники, читаем КОНВЕНЦИЯ О ДОРОЖНОМ ДВИЖЕНИИ
4. B удостоверении в обязательном порядке указываются перечисленные ниже сведения; Эти сведения нумеруются цифрами от 1 до 11:
...
7. дата окончания действия удостоверения *;
...
* Это указание необязательно, если срок действия удостоверения не ограничен.
Если не ошибаюсь,там же написано, если на номерном знаке есть принадлежность к стране т.е. UA и тризуб, для Украины, никаких наклеек клеить не надо. Прошлым летом, Латвийский погранец пытался мне что-то сказать про ламинат 2002 года, мол срока действия нет, выдано больше 10 лет назад, фото не то, мол я не похож :facepalm: в вежливой форме послал предложил ему заглянуть в Конвенцию касательно требований к национальному водительскому удостоверению, после чего все вопросы отпали сами собой и мне пожелали счастливого пути и отдыха :)
Аватар користувача
Лёшик
Генерал-Лейтенант
Генерал-Лейтенант
Повідомлень: 3368
З нами з: 26 травня 2009, 10:47
Автомобиль: e-Golf + Q5
Звідки: BrovarDorf

Re: Безвіз та виїзд за кордон

Повідомлення Лёшик »

Вообше советовать по этому поводу дело неблагодарное - если что не так вас згадають не злим тихим словом. Я описал свой опыт.
Мой бортовик Leon goes black (уже продан)))))
Відповісти