Altea XL 2.0 FSI

Модератори: Olka, KakTus08

Аватар користувача
n3wbie
Солдат
Солдат
Повідомлень: 39
З нами з: 10 квітня 2017, 09:02
Автомобиль: Seat Altea XL
Звідки: Киев

Altea XL 2.0 FSI

Повідомлення n3wbie »

Seat Altea XL 2.0 FSI
150 тис пробігу
2008 рік випуску, перша реєстрація 2011
Максимальна комплектація і класний колір :-D ,
До цього була у нас фабія комбі першого покаління рестайлінгова 101 конячка - прекрасна машинка, але на механіці, що і стало основною причиною зміни авто.

Про вибір:
Критерії:
- повинна подобатись дружині
- автомат + звичайний атмосферник 1,6, або 2,0
- мінімальні зусилля для транспортування каляски (короче універсал - це дуже круто, щоб там не казали про зовнішній вигляд, в такі крайності як accord wagon 2005 не кидаємся :facepalm: , уявляемо alfa 159 sw :-D )
- ГБО або його можливість розцінював як бонус, але не обовязково. Переконався що це дійсно дешево, але забирає багато дорогоцінного часу, тому за ГБО не гнався.
- не старше ніж була фабія (2007), ну і пробіг хотілось не більше 150
- бюджет 9-9,5

Кандидати були наступні:
- Kia Ceed SW, після фабії - якось навіть максимальна комплектацыя не вразила. Хоча по ціні це був оптимальній варіант. Відпала по першому критерію.
- Golf Variant, Skoda A5 ліфт/комбі, Фокус Вагон - реально не знаю як так вийшло, але за два місяця нічого з цього не було в Києві. Може так шукав, хз.
- С-Макс, фокус седан - подивились штук 5, рельно хлам, люди брешуть і не слідкують за авто...
- сеат не розглядав через відсутність універсалів, алтея відпала так як начитався всякого поганого про FSI, не дуже подобалось торпедо. А TDI на DSG (незважаючи на те що вона мокра) за наші гроші здавалось безрозсудством.

Думали фіналом стане Jetta5 з 1.6 - подивились їх штук 5, все було в посередньому стані.
Якось виклали ще одну джету і була вона в салоні інтерциклона на другому поверсі, там БУ продають. Поки чекав на власника, побачив алтею, через те що відкинув раніше, ніколи не дивився цікавість взяла гору - сів - і мені реально сподобалось, сів за собою - сподобалось ще більше, відкрив багажник, він нормальних розмірів, а знаючи що в XL має +18, зрозумів що це дуже навіть гарний варіант.

Далі був этап вивчення потенційно серйозних проблем з FSI (форсунки, нагар на клапанах і тд), після всього цього аналізу зрадів що на нашій алтейці BVZ - сама нормальна модифікація з усих ваг 2.0 FSI +1 в карму Алтейці.
Отак ми і прийняли рішення про покупку.

На майбутнє планів вистачає, будемо любити і балувати нашу дівчинку, в першу чергу приберемо дрібні і не дуже косяки, які мені дістались від попередника, власник нажаль не був відверто чесним або і сам можливо не знав всього але це вже не важливо, в мене машинка ображеною не буде :drinks:
P.S. Бортжурнал завів спочатку на шкода форумі (до цього була фабія), але після нашої клубної зустрічі з приводу 12 річниці, яка припала майже зразу після покупки, зрозумів що тут значно душевніше :) і є можливість буди дійсно активним членом клубу, тому і переношу журнал сюди, і буду його вести тут.

----------------------------------------------------------------------
Після покупки замінено:
- ГРМ + помпа + масло + охол. рідина + всі фільтра
- Свічки
- Заміна хомутів на внутрішньому правому шрусі
- Передні тормозні диски + колодки
Додатково:
- Профілактика супортів, розробка поршнів супортів
- Переробили кріплення захисту двигателя, а то о нього терлись патрубки клімата
- Хімчистка салона + покрили твердим воском
- Дезінфекція клімата

На СТО реально обібрали... хоча спочатку обіцяли все в розумних межах
Жаль що не пошукав клубне СТО раніше.
Познайомився з Андрієм (andron1313) - все класно, видно що досвіду достатньо для компетентного ремонту.
Він зробив огляд машинки, і поправив декілька пунктів:
- Чистка дросельної заслонки
- Підкоректували петлю водійських дверей
- Підкоректувави напрям форсунок омивача
Востаннє редагувалось 03 липня 2017, 11:42 користувачем n3wbie, всього редагувалось 3 разів.
Аватар користувача
IvanVK
Майор
Майор
Повідомлень: 680
З нами з: 19 лютого 2015, 13:43
Звідки: Kiev/Obolon
Контактна інформація:

Re: Altea XL 2.0 FSI

Повідомлення IvanVK »

добро пожаловать в семью Seat, хороший выбор, цвет красный...!? :)
Аватар користувача
n3wbie
Солдат
Солдат
Повідомлень: 39
З нами з: 10 квітня 2017, 09:02
Автомобиль: Seat Altea XL
Звідки: Киев

Re: Altea XL 2.0 FSI

Повідомлення n3wbie »

ФОто :)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
andron1313
Генерал Армии
Генерал Армии
Повідомлень: 5278
З нами з: 07 жовтня 2013, 20:21
Автомобиль: Трёх литровый тур
Звідки: Киев

Re: Altea XL 2.0 FSI

Повідомлення andron1313 »

Не часто в таком цвете встретиш
Аватар користувача
n3wbie
Солдат
Солдат
Повідомлень: 39
З нами з: 10 квітня 2017, 09:02
Автомобиль: Seat Altea XL
Звідки: Киев

Re: Altea XL 2.0 FSI

Повідомлення n3wbie »

Спостереженя:
По очікуванням - машинка перевершила їх однозначно,
- Динаміку я очікував, і все тут круто, питань немає
- Радий, що витрати пального по місту для мого маршруту трохи більше 10, очікував що буде вище. Чекаємо на зиму.
- Найбільше вражень від ходової, не очікував такої мякої підвіски від Seat, на декілька порядків краще від фабії по мякості
- Керується відмінно, незважаючи на її висоту і вагу
- всі сидіння мега зручні за рахунок мінівенської посадки, мають бокову підтримку, був вражений що після 4год поїздки нівіть не задумався за спину (не очікував що у водійському сидінні буде валик для підтримки спини). Проєми дверей великі и продумані, сідати виходити з машини один кайф Rulez . Над головою валом місця з моїми 187. Тай взагалі салон дуже просторий.
- Незвично що капота не видно - звикаємо, навіть якщо його хочеться побачити, але габарити відчуваються нормально
- Зеркала середнього розміру, трошки більші від правого в фабії :-D .
- кліренс у Алтеї XL 17см згідно інфокар (мабуть опечатка :troll: ), але конкретно у нашої поставили якийсь не оригінальний мет. захист, який зжерає 4см Оцтой ... з цим потрібно буде щось робити, а то вже познайомився з відчутями хондоводів, тему кліренсу вже всі 20+ сторінок прочитав
Допускаю що в мене дійсно встановлений ППД і кліренс 15-16см, так як машина зібрана у нас, але цей захист реально стирчить навіть якщо просто глянути під авто.

Про витрати бензину, за місяць
Заправка на Окко/ВОГ звичайний 95 (доречі на FSI BVZ на лючку написано рекомендований бенз: 91/95, що трохи заспокоює зважаючи на якість нашого бензину).

Місто Київ, літо, їздимо на роботу і назад виходить близько 40км в день, темп їзди ближче до стриманого, хоча озволяю собі відчути радість 2.0 :scoot:
- реальні пробки без клімата- 11,5-12 (в принципі такий розхід мав лише декілька раз за 1,5 місяця)
- звичайний день - 10-10,5
- коли пробок немає - 9 (мінімум по маршруту 7,8 - такий розхід також отримав лише раз Laughing , на третій день після покупки, режим не геть повзти, але їхати дуже спокійно Mr. Green )

За містом:
швидкість 60-90 (дружина за кермом), без клімата - 6,6 (це середній для 220 км, не миттєвий)
швидкість 80-110 - 7,9, при цьому це була перша поїздка за місто і 30% обгонів тапка в пол, інколи до 150км/ч, пара зупинок на 5хв, без вимикання двигуна (це також середній для 220 км, не миттєвий)

Купив на алі пару штучок:
Були обломані кришки розеток в салоні і в багажнику, замовив з Алі гумові дві шт. за $1,5 + не втримався і купив ковпачки Seat на штуцера ($2.5)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
n3wbie
Солдат
Солдат
Повідомлень: 39
З нами з: 10 квітня 2017, 09:02
Автомобиль: Seat Altea XL
Звідки: Киев

Re: Altea XL 2.0 FSI

Повідомлення n3wbie »

Відкрите питання, яке покищо не знаю як вирішити:
Мабуть протікає одне з кріплень правого релінгу, як же я люблю чесних попередників...
Через день, після сильного дощу з'являеться пляма на передній правій стійці... Після мийок начебто нічого не відбувається.
Не знаю до кого звернутись щоб розібрали обшивку і замінили прокладки з герметиком, або взагалі розказали про причину.
Варіанти, мабуть тільки офіційні СТО:
- Інтерциклон - якось про них не дуже відгуки, стрьомно
- Авто-Київ - більше схоляюсь до них, але там не зрозуміло коли вони відновлять роботу після візиту "Петі"
Хто що порадить?
arturkin
Капитан
Капитан
Повідомлень: 483
З нами з: 30 червня 2014, 20:35
Автомобиль: Leon II FSI Stylance
Звідки: Одесса

Re: Altea XL 2.0 FSI

Повідомлення arturkin »

n3wbie писав:Допускаю що в мене дійсно встановлений ППД і кліренс 15-16см, так як машина зібрана у нас, але цей захист реально стирчить навіть якщо просто глянути під авто.
Скорее всего "кольчуга", я тоже себе поставил и мучаюсь с ней, делает из жипа пузотерку :troll: По отзывам и картинкам что я находил, есть еще вариант защиты "полигон-авто", там все намного лучше должно быть.
- звичайний день - 10-10,5
А светофоров много по маршруту?
доречі на FSI BVZ на лючку написано рекомендований бенз: 91/95
А просто интересно, а какое давление шин у вас там написано?
vasilis
Генерал-Лейтенант
Генерал-Лейтенант
Повідомлень: 2986
З нами з: 30 вересня 2009, 20:23
Автомобиль: Toledo (5P2); Audi A3 TDI

Re: Altea XL 2.0 FSI

Повідомлення vasilis »

n3wbie писав:Купив на алі пару штучок:
Були обломані кришки розеток в салоні і в багажнику, замовив з Алі гумові дві шт. за $1,5
О, тоже давно обломана в салоне, все никак руки не дойдут.
Дайте, пож, ссылку или название для точного поиска.
Аватар користувача
n3wbie
Солдат
Солдат
Повідомлень: 39
З нами з: 10 квітня 2017, 09:02
Автомобиль: Seat Altea XL
Звідки: Киев

Re: Altea XL 2.0 FSI

Повідомлення n3wbie »

Посилання скинув особистим повідомленням.

По маршруту (Райдужна-Васильківська-Палац Україна) 9 світлофорів + 2 тянучки (заїзд на міст метро + заїзд з набережної на Дружби Народів)
Фото наклейки
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
vasilis
Генерал-Лейтенант
Генерал-Лейтенант
Повідомлень: 2986
З нами з: 30 вересня 2009, 20:23
Автомобиль: Toledo (5P2); Audi A3 TDI

Re: Altea XL 2.0 FSI

Повідомлення vasilis »

n3wbie писав:Посилання скинув особистим повідомленням.
Спасибо. Заказал.
Аватар користувача
n3wbie
Солдат
Солдат
Повідомлень: 39
З нами з: 10 квітня 2017, 09:02
Автомобиль: Seat Altea XL
Звідки: Киев

Re: Altea XL 2.0 FSI

Повідомлення n3wbie »

151 500
Продовжую приводити машинку в порядок (дуже вдячний за проведені роботи Андрію і Ярославу за запчастини):
- замінили прокладку коллектора + патрубки коллектора, оригінал
- права частина пластикового дна була розбита в місці лямбда зонду, подумав що краще щоб туди вода з грязюкою не летіли, замінив на новий оригінальний захист
- при заміні прокладки колектора впускні клапана були в доступі, їх вдалось почистити, і я цьому дуже радий, машинка відчутно краще поїхала з низів
(по тех частині залишилась пара дрібниць, щоб я заспокоївся :) )

Підшаманили кліренс: були встановлені алюмінєві проставки 2см тільки під перед, результатом задоволений, на цих вихідних був у батьків, жодного черкання B-) .
Після встановлення зразу ж розвал-сходження (дякую Михайлу за роботу), все виставилось в заводські параметри, як на мене, загалом поведінка авто не змінилась.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
n3wbie
Солдат
Солдат
Повідомлень: 39
З нами з: 10 квітня 2017, 09:02
Автомобиль: Seat Altea XL
Звідки: Киев

Re: Altea XL 2.0 FSI

Повідомлення n3wbie »

Розібрався з протіканням даху.
Був у офіціалів, правда тиждень прийшлось чекати поки в них запрацювала база...
Інтерциклон: сказали знімаємо всю обшивку і дивимось що трапилось - вартість від 1950грн, не сподобались відгуки про них, не захотів їхати
Авто-Київ (на Нивках): сказали що спочатку треба візуально оглянути, попросили залишити машину на день. Залишив, вони її поливали, обшивку не чіпали, і зробили резюме: чувак в тебе десь проікає дах :facepalm: , короче лохонувся я на 277 грн... ще додали, що протікає тільки тоді коли машинка в тіні постояла, бо протікання не було після того як загнали на полив з розігрітим від сонця дахом і раніше до них з такими проблемами по цій машині не зверталися (підтвердилось, що до мене машику обслуговували дійсно на оф станціїї, звісно це трохи порадувало). Також сказали, що це не омивач скла, так як немає запаху і тому це однозначно кріплення релінгів. Далі було ще цікавіше - оскільки у Алтейки кріплень аж 8 шт і вони продаються тільки всім кронштейном в зборі то потрібно міняти всі і повністю + з урахуванням знижки виходить: запчастини під замовлення, загальна вартість 7000 (одне кріплення шось трохи більше 800грн) + робота 2800, і такі мене питиють: то що, залишаєте передплату на запчастини?) :troll:
Короче пішов додому задуманий.....

Подумав що нові кронштейни це все таки дороговато, і звернувся до кузовщиків (люди з гарними відгуками на форумі шкоди), за роботу взялись зразу, спочатку оцінили в 500-600 грн. (мабуть раніше не розбирали дах алтейки, так як обіцяли що за 4-5 год. справляться, для порівняння офіціали тільки за зняття/встановлення обшивки даху пишуть 7 год) - розібрали обшивку, виявили що дійсно трохи текло з під декількох кріплень через прокладки. Коли це все прояснилось - аж відлягло, бо думав що там біда-біда :-D , загалом: дах цілий, нічого не поржавіло, ніякого криміналу немає, просто самі прокладки просіли і начали потроху пропускати воду.
Тому, були зняті всі 8 кронштейнів, почистили наліт, всі вісім замащено кузовним герметиком зсередини, а також із зовнішньої частини між дахом і релінгами, зібрано і поставлено назад. Зайняла вся процедура день, зранку віддав - ввечері забрав. По роботі попросили всетаки більше грошей і зійшлись на ціні в 1000 грн, ну вважаю що це не дуже дорого за виконану роботу, тому нікому голову не морочив і загалом залишився задоволеним.
Вчора помив машинку + почистив потолок від старих плям, тестуємо. Сьогодні на ранок все чистенько, політ нормальний :)
Будемо спостерігати далі.
Аватар користувача
n3wbie
Солдат
Солдат
Повідомлень: 39
З нами з: 10 квітня 2017, 09:02
Автомобиль: Seat Altea XL
Звідки: Киев

Re: Altea XL 2.0 FSI

Повідомлення n3wbie »

А как понять сколько на самом деле подушек безопасности в Алтее и где они находятся?
Может ктото уже заморачивался, а то в интернете пишут от 6 до 10 (!) штук, в десять слабо верится...
Аватар користувача
Vladimir_SF
Генерал Армии
Генерал Армии
Повідомлень: 7470
З нами з: 25 травня 2012, 21:44
Автомобиль: Volvo XC60, S60 / Doblo
Звідки: Киев

Re: Altea XL 2.0 FSI

Повідомлення Vladimir_SF »

n3wbie писав:А как понять сколько на самом деле подушек безопасности в Алтее и где они находятся?
Вопрос : зачем ???

По сути - 2 аирбега, 2 шторки на перед/зад , 2 в сидениях ( шильдик встрочен ) , 2 в задних ( если есть те же шильдики ), и вроде бывает в коленях водителя.
Так что по разному можно считать - бывает шторку считаю за один, а бывает и за 2 ))
Volvo XC60 2.4 Bi turbo - R Design ( CHIP Polestar + K&N), Dual exhaust
Аватар користувача
andron1313
Генерал Армии
Генерал Армии
Повідомлень: 5278
З нами з: 07 жовтня 2013, 20:21
Автомобиль: Трёх литровый тур
Звідки: Киев

Re: Altea XL 2.0 FSI

Повідомлення andron1313 »

Ох уж эти од, дай им только повод заработать..... :facepalm:
Відповісти